DISCOVER THE WORLD
 • Łyżkon. Zbliża się druga edycja Poznańskiego konwentu postapokaliptycznego.
  Jak mogłoby wyglądać życie niedobitków ludzkości w świecie zniszczonym przez wojnę atomową? Poszukiwać odpowiedzi na to pytanie będą uczestnicy drugiej edycji poznańskiego konwentu postapokaliptyczneg...
  test
  czytaj więcej
 • UWAGA KLESZCZE! Wszystko, co warto wiedzieć.
  Kleszcze w Polsce. Ostatnia zima, kolejny raz była łagodna, co sprzyja rozwojowi i aktywności kleszczy. W naszym klimacie kleszcze powracają do życia na przełomie marca i kwietnia, żyją zaś, aż do paź...
  test
  czytaj więcej
 • Czy można wjechać samochodem do lasu?
  Czy można wjechać samochodem do lasu? Trzeba pamiętać, że zgodnie z Polskim prawem, wjazd samochodem do lasu jest zakazany – obowiązuje zakaz poruszania się po lesie samochodem, motocyklem, a na...
  test
  czytaj więcej
 • Nieplanowany biwak w górach
  Nieplanowany biwak w górach Przymusowy biwak w górach może być spowodowany wieloma czynnikami, może być to rana lub kontuzja, lub inne czynniki opisane w artykule góry zimą – zagrożenia. Ciężki ...
  test
  czytaj więcej

Czy można wjechać samochodem do lasu?

Diesel Prawo Komentarzy: 0
Czy można wjechać samochodem do lasu?

Czy można wjechać samochodem do lasu?

Wjazd samochodem do lasu, czy można wjechać autem do lasuTrzeba pamiętać, że zgodnie z Polskim prawem, wjazd samochodem do lasu jest zakazany – obowiązuje zakaz poruszania się po lesie samochodem, motocyklem, a nawet pojazdem zaprzęgowym.

Jeździć tymi pojazdami można jedynie po drogach publicznych, które prowadzą przez las, lub w przypadku, gdy zastosowano odpowiednie oznakowanie.

Wyjątek w kwestii poruszania się po lesie stanowią osoby niepełnosprawne. Zgodnie z artykułem 29. Ustawy o lasach, mogą się one poruszać po terenach leśnych, ale tylko w przypadku korzystania z pojazdu, dostosowanego do ich potrzeb.

 


Wjazd samochodem do lasu, droga udostępniona dla ruchu kołowegoPrzykładem oznakowania uprawniającego do poruszania się po lesie, może być znak kierujący do miejscowości – w takim przypadku droga najczęściej jest asfaltowa bądź utwardzona w inny sposób.W miejscach przeznaczonych do obozowania (np. przez Nadleśnictwo) można także spotkać znaki, które mówią nam że: droga udostępniona jest dla ruchu kołowego lub droga udostępniona jest dla ruchu silnikowego, w tym przypadku są to najczęściej drogi gruntowe lub dukty.

W opisanych wyżej przypadkach, kierujący może bez obaw skorzystać z danej drogi. Natomiast jeśli oznakowania tego typu po prostu nie ma, poruszanie się jest zabronione i podlega karze grzywny.


kara za wjazd samochodem do lasu
Przestrzegać przepisów warto, gdyż mandaty nie są małe.
Za złamanie tego przepisu grozi mandat w wysokości od 20, do nawet 500 zł. Wystawić go może nie tylko policja, ale też leśniczy lub straż leśna. Należy pamiętać, że za taki mandat, nie otrzymujemy punktów karnych.

 


TAGI:

wjazd do lasu autem
wjazd motocyklem do lasu
wjazd samochodem do lasuKomentarze:

Dodaj komentarz


Copyright © 2015 - 2018 www.esurvival.pl. All rights reserved. By CrizzStudio