DISCOVER THE WORLD

Czy można wjechać samochodem do lasu?


Czy można wjechać samochodem do lasu?

Czy można wjechać samochodem do lasu?

Wjazd samochodem do lasu, czy można wjechać autem do lasuTrzeba pamiętać, że zgodnie z Polskim prawem, wjazd samochodem do lasu jest zakazany – obowiązuje zakaz poruszania się po lesie samochodem, motocyklem, a nawet pojazdem zaprzęgowym.

Jeździć tymi pojazdami można jedynie po drogach publicznych, które prowadzą przez las, lub w przypadku, gdy zastosowano odpowiednie oznakowanie.

Wyjątek w kwestii poruszania się po lesie stanowią osoby niepełnosprawne. Zgodnie z artykułem 29. Ustawy o lasach, mogą się one poruszać po terenach leśnych, ale tylko w przypadku korzystania z pojazdu, dostosowanego do ich potrzeb.

 


Wjazd samochodem do lasu, droga udostępniona dla ruchu kołowegoPrzykładem oznakowania uprawniającego do poruszania się po lesie, może być znak kierujący do miejscowości – w takim przypadku droga najczęściej jest asfaltowa bądź utwardzona w inny sposób.W miejscach przeznaczonych do obozowania (np. przez Nadleśnictwo) można także spotkać znaki, które mówią nam że: droga udostępniona jest dla ruchu kołowego lub droga udostępniona jest dla ruchu silnikowego, w tym przypadku są to najczęściej drogi gruntowe lub dukty.

W opisanych wyżej przypadkach, kierujący może bez obaw skorzystać z danej drogi. Natomiast jeśli oznakowania tego typu po prostu nie ma, poruszanie się jest zabronione i podlega karze grzywny.


kara za wjazd samochodem do lasu
Przestrzegać przepisów warto, gdyż mandaty nie są małe.
Za złamanie tego przepisu grozi mandat w wysokości od 20, do nawet 500 zł. Wystawić go może nie tylko policja, ale też leśniczy lub straż leśna. Należy pamiętać, że za taki mandat, nie otrzymujemy punktów karnych.

 


TAGI:

wjazd do lasu autem
wjazd motocyklem do lasu
wjazd samochodem do lasu
Copyright © 2015 - 2024 www.esurvival.pl. All rights reserved. By CrizzStudio