DISCOVER THE WORLD

Łyżkon. Zbliża się druga edycja Poznańskiego konwentu postapokaliptycznego.


Łyżkon. Zbliża się druga edycja Poznańskiego konwentu postapokaliptycznego.
Jak mogłoby wyglądać życie niedobitków ludzkości w świecie zniszczonym przez wojnę atomową? Poszukiwać odpowiedzi na to pytanie będą uczestnicy drugiej edycji poznańskiego konwentu postapokaliptycznego Łyżkon, który odbędzie się na terenie dawnej bazy obrony powietrznej w Mieczewie w dniach 21-24 września.

 

Łyżkon to zlot organizowany przez lokalną społeczność miłośników fantastyki postapokaliptycznej – czyli przedstawiającej świat zniszczony globalnym kataklizmem.
Przykładami takiej wizji przyszłości są: niedawny hit kinowy “Mad Max: Na drodze gniewu”, seria gier “Fallout” czy cykl książek “Metro 2033”.

 

Główną atrakcją imprezy jest trwająca ponad dobę gra fabularna zwana larpem (ang. Live-Action Role Playing). Uczestnicy wcielają się w rolę ocalałych z nuklearnej pożogi i odgrywają przygotowane przez siebie postaci. Formuła gry zbliżona jest do improwizowanego teatru, którego uczestnicy w pełni decydują o losach bohaterów. Rozgrywkę dopełniają odpowiednio przygotowane kostiumy i scenografia, a także pojazdy i repliki uzbrojenia – całość wyglądająca jak żywcem wyciągnięta z ekranu filmowego czy świata gier.

 

Do pozostałych przewidzianych atrakcji należą rozgrywki sportowe, warsztaty czy imprezy taneczne – wszystkie utrzymane oczywiście w klimacie postapokaliptycznym.

 

Zachęcamy do udziału w tegorocznym Łyżkonie wszystkich zainteresowanych i pełnoletnich miłośników postapokalipsy. W ubiegłorocznej, pierwszej edycji imprezy wzięło udział ponad 200 uczestników z Polski i zagranicy.

 

Więcej informacji na temat Łyżkonu znaleźć można na stronie www.lyzkon.pl oraz na profilu na Facebooku: www.facebook.com/lyzkon

Zdjęcia © Okiem Kruka facebook.com/okiem.kruka


TAGI:

konwent
lyzkon
postapokalipsa
survival
Copyright © 2015 - 2024 www.esurvival.pl. All rights reserved. By CrizzStudio