DISCOVER THE WORLD

Samsung Solid B2710


Samsung Solid B2710

Samsung Solid B2710

Era niezniszczalnych telefonów odeszła w zapomnienie na rzecz smartfonów , które niewątpliwie przyciągają swoją stylistyką oraz urodzajem funkcji na rzecz wytrzymałości oraz odporności na czynniki atmosferyczne czy też klucze , które z uporem maniaka uwielbiają się tulić do wyświetlacza naszego telefonu pozostawiając na nim ślady swojej niewątpliwej miłości w postaci rys.

Czy aby na pewno ?
Firma Samsung, która swego czasu wiodła prym wśród owych multimedialnych urządzeń wyciąga dłoń do wszystkich miłośników sportów ekstremalnych czy też ludzi, którzy pracują w trudnych warunkach.

Mowa o Samsung Solid B2710. Telefon, który swoją premierę miał co prawda w październiku 2010 roku to swoje zadanie spełnia niemal bez zarzutu do dzisiaj.
Specyfikacja telefonu nie wzbudza zachwytu. Ot zwykły telefon, 2.0″ wyświetlacz TFT, który jest bardzo czytelny oraz oraz aparat 1.9 pixela o którym nie mogę powiedzieć nic więcej prócz tego, że robi zdjęcia (w fotografa raczej się nikt nie pobawi).

Teraz powiem o tym , do czego ten telefon został stworzony – sytuacje ekstremalne. I tutaj dochodzimy do tego skąd wzięła się nazwa telefonu ” Solid” . Nasz Samsung spełnia normy Amerykańskiej Armii – IP67. Oznacza to tyle, że urządzenie jest całkowicie pyłoszczelne oraz wodoodporne (przy zanurzeniu do 1m na 30 min ) . Telefon jest również odporny na wstrząsy a jego twarda obudowa oraz przednia szybka wykonana z Gorilla Glass3 czynią z niego tytana jeśli chodzi o wytrzymałość.

To tyle jeśli chodzi o suche fakty. Solid zwrócił moją uwagę z paru względów. Po pierwsze -tolerancja na uszkodzenia jest nieporównywalna do wszelkiej maści smartfonów (nawet tych , które tak jak nasz telefon otrzymały certyfikat IP-67). Po drugie, funkcje które oferuje nasz aparat są idealnie dopasowane pod grupę docelową klientów a są to : Wysokiej jakości odbiornik GPS, któremu rzadko zdarza się gubić zasięg, latarkę, która daje naprawdę mocne światło oraz coś czego próżno szukać w innych telefonach -cyfrowy kompas, który jest dokładny oraz bardzo czytelny.

W całym telefonie brakowało mi odbiornika WiFi oraz funkcji tetheringu, które uczyniły by z tego prostego aparatu niesamowicie przydatne narzędzie nie tylko w puszczy czy na budowie.

Reasumując, Samsung SolidB2710 to idealne rozwiązanie dla każdego amatora survivalu lub osoby pracującej w trudnych warunkach (pył, wilgoć). Idealnie sprawdzi się również w rękach osób, które obawiają się zabrać swojego smartfona na różnego rodzaju imprezy masowe i szukają bardzo taniej i niezawodnej alternatywy. Brak WiFi ujmuje niestety na funkcjonalności telefonu co jednak jest tylko małym minusem w morzu plusów i w moim przypadku nie przekłada się na ogólne wrażenia z użytkowania sprzętu.

 

Zobacz jak prezentuje się Samsung Solid B2710:
 
solid_ukos solid_front solid_bok solid_tył

 

 

 

 

 

 
Zdjęcia: Źródło : www.samsung.com


TAGI:

B2710
Samsung Solid B2710
solid
telefon na trudne warunki
Copyright © 2015 - 2024 www.esurvival.pl. All rights reserved. By CrizzStudio