DISCOVER THE WORLD

myPhone Hammer IRON


myPhone Hammer IRON

myPhone Hammer IRON

Chcesz posiadać taniego smartfona któremu nie straszny deszcz , pył kurz i upadki , które niejednego smartfona przyprawiły by o zawał wyświetlacza ?

Oto myPhone Hammer IRON.Smartfon, który wytrzyma wszystko.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną telefonu , nie oszukujmy się, niestety nie powala na kolana. Cechuje go dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.3 GHZ oraz 1GB ramu. Nie jest to powalająca konfiguracja i raczej nie pozwala na granie w nowsze pozycje wydane na androida. Całość wspierana jest przez system operacyjny Android oraz wyświetlana jest na 3.50″ ekranie o rozdzielczości 320 x 480. Sam ekran niestety pozostawia wiele do życzenia – słaba rozdzielczość sprawia, że wyświetlana treść jest często wręcz niemożliwa do odczytania a co mocniejszy przebłysk światła powoduje, że na ekranie nic nie widać. Dodatkowym atutem niewątpliwie jest system DualSim (oba sloty wspierają 3G), w tym wypadku nie doświadczyłem żadnych problemów z przełączaniem się slotów czy gubieniem zasięgu.

 

Specyfikacja w przypadku smartfonów jest ważna, ale przede wszystkim szukamy telefonu pancernego w przystępnej cenie ,i tutaj myPhone Hammer IRON sprawdza się wybornie. W przeciwieństwie do opisywanego już wcześniej myPhone Hammer Plus ,mój egzemplarz IRON’a jest wręcz idealnie spasowany , telefon sprawia wrażenie solidnego i takiego który z powodzeniem może służyć nawet jako młotek. Telefon mimo małego 3.50″ ekranu , z racji grubego pancerza jest dość spory i ciężki ,brakowało mi tutaj jakiegoś ogumowania po bokach ,które zwiększało by komfort użytkowania sprzętu. Telefon oczywiście posiada certyfikat IP-67 a wszelkie crashtesty przeszedł pomyślnie.

 

Muszę wspomnieć o jednej rzeczy. Gniazdo USB jest umieszczone bardzo głęboko przez co w razie uszkodzenia oryginalnego okablowania jesteśmy zmuszenia do mozolnego poszukiwania pasującego zamiennika.

 

Jeśli chodzi o codzienne użytkowanie tego smartfona to nie mam zastrzeżeń jeśli chodzi o obsługę telefonu jedną ręką , niestety komfort użytkowania zmniejsza się drastycznie jeśli mamy ubrane jakiekolwiek rękawice. Na minus niestety zaliczyć jakość dźwięku jakie wydaje z siebie telefon. Często miałem problem ze zrozumieniem rozmówcy niezależnie czy rozmawiałem normalnie czy korzystając z głośnika zamontowanego z tyłu obudowy. Problem ten pogłębił się jeszcze bardziej po przeprowadzeniu testów wytrzymałościowych , głośnik do rozmów zaczął dodatkowo trzeszczeć. Jestem w stanie zrozumieć szukanie oszczędności na podzespołach takich jak procesor czy wyświetlacz jednak jeśli zastosowane głośniki są niskiej jakości niestety dość znacząco wpływa to ogólne wrażenie telefonu ,gdyż po którymś upadku okazać się może, że telefon przestaje pełnić funkcje telefonu.

 

Niestety zawiedzone będą osoby często korzystające z nawigacji, odbiornik GPS zastosowany w urządzeniu często gubi zasięg i potrafi odzyskać go czasami po 15-20 minutach. Niestety ,możemy też zapomnieć o użytkowaniu GPS w mieście ,zdarzało się ,że urządzenie wcale nie mogło nawiązać połączenia z satelitą.

 

Wrażenia ogólne ? Telefon wart swojej ceny ,za ~300zł otrzymujemy urządzenie ,które spełnia swoje zadanie – jest bardzo trwałe jednak kosztem ważnych funkcji telefonu jak na przykład rozmowa. Doskonale spełni się w wyprawach czy na budowie. Jeśli szukasz relatywnie taniego smartfona ,któremu nie straszne ekstremalne warunki to jest to właśnie telefon dla Ciebie.

 

recenzja smartfona myPhone Hammer IRON recenzja smartfona myPhone Hammer IRON recenzja smartfona myPhone Hammer IRON

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia: Źródło : www.myphone.pl


TAGI:

myPhone Hammer IRON
pancerny telefon
pył i kurz
recenzja
smartfon odporny na wstrząsy
telefon na wyprawy
telefon odporny na wodę
Copyright © 2015 - 2024 www.esurvival.pl. All rights reserved. By CrizzStudio