DISCOVER THE WORLD

Sposoby odstraszania komarów


Sposoby odstraszania komarów

Naturalne sposoby odstraszania komarów

Dla czego w ogóle komary nas „gryzą”?
Otóż, komary wyczuwają ciepło ludzkiego ciała, podwyższone stężenie dwutlenku węgla w powietrzu, które wydychamy oraz zapach naszego potu.
Komary (tylko samice) żywią się krwią ponieważ zawarte jest w niej białko. Komarzyce przekłuwając skórę wpuszczają do krwiobiegu substancję, która ma za zadanie zapobiec krzepnięciu krwi. Wynikiem takiego ukąszenia jest swędząca, czerwona krosta, która utrzymuje się na ciele do kilku dni.
Każdy z nas różnie znosi ukąszenia komarów – jedni lepiej, drudzy gorzej, ale bezsprzecznie nie jest to nic przyjemnego.

Komary wylęgają się w wodzie – przez co np. jezioro w środku lasu jest dla nim idealnym miejscem do żerowania.
Z kolei dla nas jest to idealne miejsce do spędzania wolnego czasu i pewnie każdy z nas wolałby tego czasu nie spędzać w śród chmar komarów.

W tym artykule postaram się opisać pokrótce kilka naturalnych działających sposobów na odstraszenie komarów.
Jak wiadomo w przyrodzie często jeśli jest jakieś zagrożenie to w jego pobliżu znajduje się również lek.
Nie inaczej jest w przypadku komarów i właśnie od tego co możemy znaleźć w miejscu gdzie występują komary zaczniemy.

Dookoła nas jest mnóstwo ziół, które posiadają olejki eteryczne. Część z tych olejków wpływa drażniąco na komary przez co unikają ich zapachu i to właśnie o te zioła nam chodzi.

Kocimiętka

kocimiętka
Zapach kocimiętki odstrasza komary dużo skuteczniej niż tradycyjne środki dostępne w aptekach.
Olejek eteryczny odpowiedzialny za to nazywa się neptalakton.
Kocimiętka kwitnie od czerwca do lipca oraz i od września do października.
Tak się składa że jest to zeson wzmożonej aktywności komarów, czyniąc kocimiętkę jednym z najlepszych sposobów na komary.
Roślinę tę można sadzić również w doniczce i hodować na parapecie skutecznie broniąc się przed komarami nie tylko w lesie ale również w mieście.

Mięta polna

dzika mieta
Na komary bardzo dobra jest również mięta.Mięta, dzięki swojemu orzeźwiającemu zapachowi, skutecznie odgania komary.Najlepsza jest mięta pieprzowa ale w terenie dużo łatwiej jest znaleźć miętę polną, której zapach jest słabszy, ale również pomaga w odgonieniu komarów.

Dym z ogniska

fire
Nie tylko zioła odstraszają robactwo.Aby skutecznie odgonić komary warto również rozpalić ognisko. Już od dawnych czasów ludzie wiedzą że dym z ogniska odgania robactwo a ogień chroni przed dzikimi zwierzętami. W tym miejscu warto również dodać że również tym tytoniowy odstrasza komary – więc chociaż w tym jednym aspekcie ludzie palący papierosy są krok do przodu.


TAGI:

domowe sposoby na komary
jak odstraszyć komary
jak zabezpieczyć się przed komarami
komary
sposoby na komary
Copyright © 2015 - 2024 www.esurvival.pl. All rights reserved. By CrizzStudio